Müzik Bölümü ( Lise )

Müzik Bölümü ( Lise ) Popüler

 
0.0 (0)
2385   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
  • Genç
  • Çocuk
Seviye
Tüm Seviyeler
Kontenjan
24
Kurs Ücreti
okulu arayınız.
Sertifika
Var
Sertifikanın Tanımı
Diploma
Kurs Süresi
4 Yıl
Kurs Günleri
  • Pazartesi
  • Salı
  • Çarşamba
  • Perşembe
  • Cuma

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

MÜZİK BÖLÜMÜ HAKKINDA


Kültür derslerine ilave olarak, Müzik Ana Sanat Dalında; Solfej, Piyano, Çalgı, Toplu Koro, Müzik Tarihi, Orkestra, Armoni, Kompozisyon ve Yardımcı Çalgı gibi dersler okutulur. Öğrencinin fiziksel durumuna ve müziksel işitme yapısına göre enstrüman seçenekleri sunulur. Dersler, seçimi yapılan enstrümanlara göre öğretmenle bire bir ders formatında işlenir. Gitar, Flüt, Keman, Viyola, Çello (viyolonsel), Klarinet, Piyano v.s. gibi enstrüman alternatiflerinden seçilir. Oda müziği çalışmalarına önem verilir. Okulumuzda bir Oda Müziği Topluluğu oluşturulmuştur.

Yaylı Sazlardan meydana gelen Duo, Trio ve Quarted ile profesyonel repertuarı olan bir Oda Orkestrası bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler okul orkestrasında görev alır ve toplu çalışmalara katılır. Öğrencilerin okul orkestrasının yurt içinde yaptığı tüm konserlere katılımı sağlanır. Her gün okul bitiminde farklı derslerin etüdlerine katılma imkanı bulan öğrenciler, etüd zamanlarında brans öğretmenlerinden her türlü konuda rehberlik hizmeti alırlar.

Öğrencilerin müzik eğitimleri; derslerinin yanı sıra workshoplar, konferans, seminer ve konserlerle desteklenmektedir. Sene içinde hem okulda hem de okul dışında pek çok farklı organizasyon ile konserler verme imkanı edinen öğrencilerimiz, böylece sanatlarını sahne üstünde icra edebilmenin inceliklerini yaşayarak öğrenmektedirler. Öğrencilerimiz sene içinde ulusal ve uluslar arası yarışmalara hazırlanarak sanatın ulusal ve uluslar arası boyutlarını yaşarlar, ayrıca her öğrenci eğitim ortaklığı yaptığımız dünyaca ünlü “London College of Music- University of West London”ın derece sınavlarına katılarak uluslararası platformlarda kabul görmüş bir diploma almaya hak kazanırlar.

Mezun öğrencilerimiz okulumuzun akreditasyonu gereği yurt içinde veya yurt dışında diledikleri müzik okullarında okuma şansına sahiptir.


PERA MÜZİK BÖLÜMÜNE KAYIT BİLGİLERİ VE BAŞVURU KOŞULLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Resimler

Müzik Bölümü ( Lise )

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun