Sen Hiç Ateş böceği Gördün Mü metni aranıyor?

Daha
6 yıl 1 hafta önce - 6 yıl 1 hafta önce #81 yazan melenuri
Editörün paylaştığı bir bilgiye göre siteye gelen tiyatro metni ile ilgili bir maille alakalı konu açmak istedim.

Merhaba. Çok acil bir konuda yardımınıza ihtiyacımız var. Biz Gazi Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü olarak tiyatro sergiliyoruz. Oynamak istediğimiz bir oyunun tam metnini bulamadık. Yalnız kısa bir kaç sahnesinin metni elimizde var. Acaba tam metni bulma konusunda bize yardım edebilir misiniz? Aradığımız metin ''Sen Hiç Ateş böceği Gördün Mü ?'' Yılmaz Erdoğan'ın tiyatro oyunu. Şimdiden çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Ekler:
Son Düzenleme: 6 yıl 1 hafta önce yazan melenuri.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 yıl 1 hafta önce #82 yazan admin
Sevgili üyemiz

Evet arkadaşların böyle bir metin arayışı var ve umarım Tiyatro oyunlarını sahneleme şansı bulurlar. Sen Hiç Ateş böceği Gördün Mü metnine erişebilen arkadaşlar olursa konu altından paylaşabilirler.

Daha
6 yıl 3 gün önce - 6 yıl 3 gün önce #84 yazan melenuri
Oyunun tanıtımı şöyleymiş :
1948 yılında doğan Gülseren, üstün zekalı bir kızdır. Çevresini oluşturan ailesi ve yakın tanıdıklarının siyasi ve sosyal yaşam biçimleriyle, güncel sosyo-ekonomik, politik gelişmelerinin örtüştüğü Gülseren'in hayatı, 50 yıla yayılan bir dilimde kimi zaman gülümsemelerle, kimi zaman sessiz gözyaşlarıyla geçmektedir. Oyunun aralarına serpiştirilmiş Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan röportajları arasında, ateşböceklerinin (Lampyridae), teknoloji karşısında umutsuz direnişi de izlenmektedir.

Ayrıca Demet Akbağ'ın oynadığı Tirad :

(KADIN OYUNCU-GÜLSEREN)
Tanrım seninle biraz konuşmak istiyorum.. Yalnız Türkçe konuşabilir miyiz.? Üzgünüm, ben Arapça bilmiyorum da.. Kürşat dayım senin yalnızca Arapça bildiğini düşünüyor.. Ama sen bizim Tanrımızsın ve bütün dilleri bilirsin.. Tanrım, ben babamı yanına alışın konusunda konuşmak istiyorum.. Kızmazsın umarım.. Çünkü senin bu çeşit konuşmalardan hoşlanmadığını söylüyorlar.. Ama bu işte biraz aceleci davranmadın mı.? Babam biraz daha bizimle kalabilirdi bence.. Ama onu yanına aldığına göre, bir bildiğin vardır mutlaka.. Tanrı'nın neyi niçin yaptığına aklımız ermezmiş bizim, öyle diyorlar.. Senin adına konuşan ne çok insan var Tanrım, hiç dikkatini çekti mi.? Yani çekmiştir mutlaka da.. Tanrım ona iyi bak olur mu.? Biliyorsun o ticaretten anlamaz.. Kendisi mutlaka aksini iddia edecektir ama sen yine de onu ticari bi işte kullanma.. İyi bir memurdur aslında.. Masa başı bir iş verirsen mutlaka başarılı olacaktır.. Özür dilerim Tanrım, işine karışıyor gibi oluyorum ama.. Tanrım, o çok iyi bir insandı.. Ve heralde onu cennetine alacaksındır.. Bu da benim onu bir daha göremeyeceğim anlamına geliyor.. Çünkü ben deliyim ve cennete giremem heralde.. Çok uzattım biliyorum çok uzattım ama hemen bitiriyorum.. Son olarak, kendimle ilgili bir şey sormak istiyorum.. Belki kızacaksın ama sormak zorundayım..

'Tanrım, ben şimdi ne yapıcam.?'
Son Düzenleme: 6 yıl 3 gün önce yazan melenuri. Sebep: Tirad eklendi

Daha
5 yıl 3 ay önce #111 yazan VOLKAN
MERHABA , tiyatronun metnini bulduysanız ben de alabilir miyim? Size zahmet. Çok makbule geçer.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.503 saniye