× Teknooji genel konuları ve yaşadığınız teknolojik sorunları yazabilirsiniz.

WhatsApp ile sesli arama nasıl yapılır?

Daha
5 yıl 2 ay önce #80 yazan melenuri
Whatsapp'ın sesli arama özelliği geliyor diye bir şey okudum. Diğer popüler araç olan Viber uygulamasında olan olan teknik konuşmanın Whatsapp'ta olmaması en büyük eksikliklerden biri olarak dile getiriliyordu. Whatsapp ile nasıl konuşabilirim diye düşünen veya bunu soran kişilere büyük bir müjde gelecek gibi. Android ve diğer mobil platformların mesajlaşma programı noktasında en çok kullanılan uygulamalarından olan ve facebook tarafından satın alınan Whatsapp sesli aramayı da hayatımıza taşırsa hiç şaşırmayalım.

WhatsApp'ın sesli aramalara izin vereceği bilgisi, direkt olarak olmasa da firmanın kendisinden geliyor. İlk olarak NDTV Gadgets'ın yaptığı keşfe göre iOS'taki bir izin uyarısı, bu işlevi işaret ediyor. WhatsApp'a mikrofonunuza erişme izni vermediyseniz, ekrana şu mesaj geliyor: "WhatsApp, sesli mesaj gönderebilmek, sesli videolar kaydedebilmek, sesli çağrılar yapabilmek ve alabilmek için mikrofon erişimine ihtiyaç duyar."

Sesli çağrı özelliği, WhatsApp'ın içerisinde bulunsa da henüz etkinleştirilmemiş gibi görünüyor. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı maalesef henüz bilinmiyor. Nasıl whatsapp ile konuşurum, uygulama ekranında 1 2 3 4 5 987 gibi sayılara tuşlamaktan bıktım ve telefonum bunu bekliyor diye soruyorsanız lütfen bu konuya yazınız.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.156 saniye